V roce 2013 představilo Saeco 2 své nové kávovary.
Už první kávovary, Saeco Lirika, způsobily rozruch. Na to jak jsou tyto kávovary malé a jak nízkou mají cenu, totiž dokáží připravit až 50 porcí za den.
To je bezesporu jejich veliká výhoda, kancelář nebo menší provoz totiž často bojuje s prostorem, a také s cenou kávovaru. I tam, kde si nepřejí připravovat cappuccino nebo café latté, nakonec volí dražší kávovary, které už tyto funkce mají, protože zároveň splňují nároky na vyšší denní produkci. Saeco Lirika je tedy řešením – základní kávovar pro přípravu kvalitního espressa, který připraví až 50 porcí denně, bez zbytečných funkcí navíc a díky tomu i za velmi přijatelnou cenu.
Za nevýhodu by se dalo označit to, že kávovary Saeco Lirika nemají počítadlo porcí a popravdě řečeno jejich zpracování není nijak atraktivní. Tyto kávovary jednoduše mnoho krásy nepobraly. I to je ale možná důvod, proč se dají pořídit za tak dobré peníze.
Po určité době, co začaly kávovary Saeco Lirika dobývat náš trh, přišly do nabídky i jejich novější modifikace: Saeco Lirika Plus – už na první pohled je poznáte, protože na rozdíl od celočerné variany Saeco Lirika, jsou tyto novější kávovary vyvedeny ve stříbrné barvě (kov + termoplast) a kromě toho, že vypadají trochu víc k světu, kávovary Saeco Lirika Plus už mají počítadlo porcí.
Oba modely mají „pouze“ trysku na páru nebo výdej horké vody, protože se ale všeobecně ví, že s takovou tryskou mnoho parády nenaděláte, dá se k oběma modelům přikoupit tzv. Univerzální kapučinátor Saeco, díky kterému se pak z kávovarů Saeco Lirika stanou plnoautomatické kávovary.
Nejvíc mi asi chutná káva montenero, která i z Saeco kávovarů dobrá. Tedy zkoušeno na jiném typu přístroji, ale předpokládám, že takový rozdíl to pak nebude. 🙂